Ayşe Köksal Çetin
Pet Holding Yönetim Kurulu Başkanı
A.B.D., Boston, Northeastern Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Ayşe Köksal Çetin, 1998 - 2000 yılları arasında Bilkent Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 2003 - 2004 yılları arasında, Londra’da, Westminster Üniversitesi Uluslararası Anlaşmalarda Anlaşmazlıkların Önlenmesi ve Giderilmesi konulu Hukuk Yüksek Lisans eğitimi almıştır. Pet Holding’de petrol, finans, maden ve telekomünikasyon alanlarında üst düzey görevlerde bulunmuş ve 2004 – 2008 yılları arasında Pet Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Halen Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Çetin, İngiltere temsilcisi olarak görevini sürdürmektedir. Müzik, resim ve spora ilgi duymakta ve monopolet yüzme dalında eski Türkiye şampiyonu ünvanını taşımaktadır.

Zeynep Köksal Yaykıran
Pet Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Pet Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve Köksal Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdüren Zeynep Köksal Yaykıran, Holding bünyesinde farklı şirketlerde 10 yıldır görev almaktadır. İlk olarak, 2000 yılında yönetici adayı (MT) olarak göreve başlamış, konut ve inşaat projelerinde, satış, pazarlama ve halkla ilişkiler koordinatörlüğü/müdürlüğü yapmıştır. 2008 – 2010 yılları arasında, TUGİAD Merkez Yönetim Kurulu'nda (Türkiye Genç İşadamları Derneği), Başkan Yardımcılığı ve Ankara Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. Zeynep Köksal Yaykıran, Turizm ve Otel İşletmeciliği Lisansını Bilkent Üniversitesi'nde, Girişimci İşletmecilik Yüksek Lisansını Londra’daki European Business School’da ve İşletme Yüksek Lisansını yine Londra’daki Webster Universitesi'nde tamamlamıştır.

Dr. Mehmet Ali Ak
Petoil Genel Müdürü
Petrol endüstrisinde arama, iş geliştirme ve idarecilik görevlerinde 33 yıllık tecrübesi bulunan Dr. Ak, 2001 yılında Petoil ailesine katılmıştır. Kendisi, Petoil’e girmeden önce Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda (TPAO) Arama Dairesi Başkanlığı görevini yürütmüştür.
1995-1998 yılları arasında, Avrupa Yerbilimci ve Mühendisler Derneği (EAGE)Yönetim Kurulunda sırasıyla Başkan Yardımcısı, Başkan ve Geçmiş Başkan olarak bulunmuştur.
Dr. AK, Jeofizik Lisans ve Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi’nde, aynı alandaki doktorasını da Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Cem Kalın
Pet Kontur Genel Müdürü

Cem Kalın, Kasım 2022’de Petholding bünyesindeki Petkontur A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Haziran 2023’den itibaren Genel Müdür vekilliği, Eylül 2023 itibari ile de Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. İş hayatına 2002 yılında başlamış olan Cem Kalın ; Akbank Özel Bankacılık’ da Müşteri ilişkileri Yöneticiliği, Müdür Yardımcılığı, Çeşitli özel yatırım şirketleri ve aracı kurumlarda yöneticilik, yatırım ve varlık danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. Çankaya Atatürk Anadolu Lisesi ve Başkent Üniversitesi İİBF İşletme bölümü mezunudur.