Köksal Eğitim Vakfı (KEV), 23.11.1992 tarihinde, başarılı olup imkanları kısıtlı olan öğrencilere burs vermek suretiyle eğitimlerini tamamlamada katkıda bulunmak amacıyla Pet Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. H. Güntekin KÖKSAL tarafından kurulmuştur.

KEV kuruluşundan bu yana yüzlerce öğrenciye burs vermiş ve karşılıksız kitap yardımında bulunmuştur. Ayrıca birçok öğrenciye de sosyal yardımda bulunmuştur. Vakıf kuruluşunun ilk 22 yılında karşılıklı olarak burs vermiş, böylelikle gerek Pet Holding’in katkıları, gerek gönüllülerinin, gerekse mezun olan bursiyer öğrencilerin geri ödemeleri ile idame ettirilmiştir.

KEV, Zeynep Köksal Yaykıran’ın 2016 yılında yönetin kurulu başkanlığını  Pınar Köksal’dan devralması ile birlikte üniversite öğrencilerine karşılıksız (geri ödemesiz) burs vermeye başlamıştır. Kurulduğu günden günümüze mezunları arasında, Mühendisler, Avukatlar, İdariciler, Hakimler, Doktorlar, İş insanları olmuş; Türkiye’de ve dünyada KEV mezunları, birbirinden farklı ve başarılı işlerde, şirketlerde ve pozisyonlarda çalışmış ve çalışmaktadır.

https://kev.org.tr/

https://www.facebook.com/KoksalEgitimVakfi

https://www.instagram.com/koksalegitimvakfi/